Sipelgad

Eestis elab ca 30 liiki sipelgaid, kelledest paljud on looduskaitse all. Kodus teevad inimesele muret põhiliselt mullamurelased (Lad. k. Lasius niger), vaaraosipelgad (Lad. k. Monomorium pharaonis) ja hobusipelgad (Lad. k. Camponotus herculeanus). Tuppa tuleb sipelgas põhiliselt selleks, et leida sobivat toitu.
Kodumajapidamistes sipelgate kahju seisneb peamiselt rikutud toiduainetes ja läbinäritud riietes. Suuremat ohtu kujutavad nad haiglates, kus võivad kanda edasi haigusetekitajaid ja ohustada steriilseid vahendeid. Vaid hobusipelgad võivad närida pesa maja puitkonstruktsiooni ja ohustada seega ehitisi.

Vaaraosipelgad

Vaaraosipelgad on pisikesed ja väledad ning nad tungivad läbi ka kõige väiksematest pragudest. Nende vastu võitlemine on alati olnud tõeline väljakutse, sest vaaraosipelgate pesad on suurepäraselt peidetud või ligipääsmatutes kohtades. Vaaraosipelgatega tuleb käituda professionaalselt ja läbimõeldult, sest ainult asjatundja suudab tagada parima lõpptulemuse.
Pesade asukohad: Ruumides võib neid näha tualettruumides, prügiämbrites, prügil ja mustusel; sealt sipelgad ronivad laudadele, tungivad puhvetitesse ja roomavad mööda nõusid. Nad pesitsevad reeglina varjatud, vähe kättesaadavates kohtades – korruste vahelistes vahelagedes, kahvelplaatide ja põrandaliistude taga, parketi all, krohvipragudes jne. Avad ja praod, millede kaudu sipelgad sisenevad ruumi, asuvad tavaliselt kaugel pesast.
Elutsükkel: Rusked majasipelgad ehk vaaraosipelgad elavad suurte perekondadena. Sipelgaperekonna koosseisu kuuluvad emas- ja isasisendid, “töösipelgad” (väljaarenemata emased), samuti ka nende tõugud ja nukud. Vaaraosipelgate perekondades võib olla üle miljoni isendi. Emasipelgate hulk võib küündida kuni 200 isendini, kellede aastane juurdekasv võib ulatuda kuni 25-30 tuh. isendini.

Vajad usaldusväärset partnerit kahjuritõrjes?

Meie kvalifitseeritud kahjuritõrje eksperdid, kaasaegsed töövahendid ning tõhusad kahjuritõrje meetodid, tagavad kahjuritega seotud probleemide kiire ja efektiivse lahendamise. Võtke meiega ühendust esmase tasuta konsultatsiooni saamiseks!